Legrand End User

Produse

Fibra optica LCS²

O optiune simpla si sigura


Sertar LCS² pentru fibra optica echipabil

Sertarul pentru fibra optica 19'' primeste direct blocurile de fibra optica.
Sertar culisant si modular. Inclinatie de 30° la capat. Capacitate maxima: 6 blocuri de fibra optica si anume 48 de conectori ST si SC sau 36 conectori in LC.
Sertarul este echipat cu tava culisanta.
1 U, livrat cu suruburi si accesorii de cablaj.

  • Prezentare video

Conectori pentru sertizare rapida a fibrei optice

Conectori pre-slefuiti cu varf de ceramica pentru fibra optica multimode 50/125 µm si 62,5/125 µm.
Atenuare < 0,3 dB.
Nu necesita adezivi, lipire suplimentara, nici sursa de curent.
Varf ceramic slefuit in fabrica.
Durata de depozitare nelimitata.
Se foloseste impreuna cu valiza cat. nr. 331 93

Conectarea dureaza 3 minute cu ajutorul conectorilor rapizi Legrand:

1. Dezizolati fibra
2. Conectati fibra
3. Inspectati fibra
4. Inserati fibra
5. Aliniati fibra
6. Sertizati fibra


Valiza de instalare pentru conectori pentru fibra optica

Realizati rapid si simplu conectorii ST, SC sau LC.
Valiza de instalare completa livrata cu:
- instructiuni si videoclip de instalare
- clesti pentru dezizolare (pentru fibre si cabluri)
- instrument pentru clivaj
- foarfeca
- microscop pentru verificarea calitatii taieturii
- cleste de sertizare
- accesorii (cleste, marcatori, etichete).

  • Pentru conexiuni rapide

Sertar optic "High Density"

Sertar optic echipat. Șasiu fix și modular pentru primirea casete de mai jos
2U capacitatea maximă (primește până la 12 casete)
- LC conectori 288
- 144 de conectori SC
Capacitatea maximă de 1 U (primește până la 5 casete)
- LC conectori 120
- 60 conectori SC
Adâncime: 500 mm 032640 / 032642


Cabinet montaj aparent

Cabinet IP20 - IK 08
Usa reversibile, inchidere cu chieie
046291 Cabinet echipat cu 2 module SC multimode


Prize pentru fibra optica Mosaic duplex (2 fire)

Prize cu traversa optica duplex la alegere ST, SC sau LC.
Echipate cu port-eticheta transparent, livrate alaturi de capacele de protectie.
Permit racordarea a 2 fire de fibra optica la care sunt prevazuti conectori.

  • Conexiune baioneta sau push-pull

Cabluri pentru fibra optica

Cablurile de fibra optica sunt echipate la fiecare capat cu 2 conectori cu varf ceramic.
Pierdere max. in fibra optica: 0,3 dB
Pierdere tipica in fibra optica: 0,2 dB
In cablare verticala, permit realizarea rocadelor pentru toate legaturile informatice cu o lungime mai mare de 90 m.
In cablare orizontala, permit racordarea legaturilor pentru fibra optica pentru posturile de lucru performante, mult mai exigente din punct de vedere al debitului si a continuitatii serviciilor.

Cabluri pentru fibra optica OS 1 monomode

Tipuri de conector: SC/SC, SC/LC si LC/LC.
Pentru instalatii monomode, 9/125 µm, tip OS 1.

Cabluri pentru fibra optica OM 3 multimode

10 Gb.
Pentru instalatii multimode, 50/125 µm, tip OM 1.
Tipuri de conector: SC/SC, SC/LC si LC/LC.

Cabluri pentru fibra optica OM 2 multimode

Tipuri de conector: ST/ST, SC/SC, ST/SC, LC/LC si LC/SC.
Pentru instalatii multimode, 50/125 µm, tip OM 1.


Cablu pentru fibra optica

Cabluri pentru fibra optica OS 1 monomode

Pentru instalatii monomode, 9/125 µm, tip OS 1. Invelisuri de culoare galbena.

Cabluri pentru fibra optica OM 3 multimode

Pentru instalatii multimode, 50/125 µm, tip OM 3.
Invelisuri de culoare verde.
Compatibil cu retea Ethernet 10 Gb.

Cabluri pentru fibra optica OM 2 multimode

Pentru instalatii multimode, 50/125 µm, tip OM 2.
Invelisuri de culoare portocalie.

Legaturi pre-conectorizate la cerere

Legrand poate furniza cablu pre-conectorizat pentru fibra optica la cerere..
Utilizat pentru realizarea legaturilor de fibra multimode (OM 1, OM 2 si OM 3) si a legaturilor monomode (OS 1) la lungimea dorita. Legaturile sunt livrate gata de instalare, avand conectori instalati. Instalare rapida si performanta inalta garantate: fiecare legatura este testata in fabrica si insotita de un certificat de conformitate.